Skip to content Skip to footer

O mnie

We wrześniu 2004 roku zdobyłem licencję żużlową na torze w Toruniu. Jednym ze szczególnych dla mnie momentów wieku juniorskiego było powołanie do kadry juniorów, a następnie pełnienie roi kapitana Reprezentacji Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w 2008 i 2009 roku. Stanęliśmy wówczas dwukrotnie na najwyższym stopniu podium.

Po zdaniu licencji, nieprzerwanie do roku 2011, reprezentowałem barwy macierzystego klubu – Falubazu Zielona Góra. Z zielonogórską drużyną zdobyłem cztery medale Drużynowych Mistrzostw Polski (dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy).

W sezonie 2012 dołączyłem do Włókniarza Częstochowa, przyczyniając się do utrzymania drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. W grudniu, tego samego roku, związałem się dwuletnim kontraktem z Unią Leszno. Reprezentowałem barwy leszczyńskiego klubu przez pięć sezonów, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Po sześciu latach wróciłem do Falubazu Zielona Góra. Sezon 2018 był dla nas bardzo trudny, co odzwierciedlała ligowa tabela. Sezon zakończyliśmy na przedostatnim miejscu ligowej tabeli po wygraniu meczów barażowych z ROWem Rybnik. Po roku jazdy pożegnałem się z zielonogórskim klubem.

W sezonach 2019-2020 byłem zawodnikiem Motoru Lublin. Niestety z powodu fatalnej kontuzji nigdy nie miałem okazji startować i zdobywać punktów dla lubelskiej drużyny. Dopiero w sierpniu 2020 roku zdrowie pozwoliło mi na wznowienie treningów. W sierpniu, tego samego roku, odnowiłem licencję żużlową i na zasadach „wypożyczenia” odjechałem trzy spotkania w barwach Polonii Bydgoszcz, przyczyniając się do utrzymania drużyny w pierwszej lidze. W roku 2021 kontynuowałem współpracę z bydgoskim klubem. W kolejnym „okienku transferowym” związałem się jednoroczny kontraktem z ROWem Rybnik, a od sezonu 2023 ponownie reprezentują barwy Fogo Unii Leszno.

Osiągnięcia:

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Indywidualne Mistrzostwa Polski

  • 2012 – Zielona Góra – 5. miejsce
  • 2014 – Zielona Góra – 4. miejsce
  • 2015 – Gorzów Wielkopolski – 5. miejsce
  • 2016 – Leszno – 8. miejsce
  • 2017 – Gorzów Wielkopolski – 9. miejsce
  • 2022 – Grudziądz/Krosno/Rzeszów – 8. miejsce

Pozostałe osiągnięcia

Skontaktuj się ze mną!

greg@zengi.pl